جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 42333 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > وزارت بهداشت قربانی اصلی عوارض حوادث و بلایا است/اورژانس ما سرافراز است
 


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر بهداشت در آیین رونمایی از سامانه پایش مخاطرات سلامت کشور:

وزارت بهداشت قربانی اصلی عوارض حوادث و بلایا است/اورژانس ما سرافراز است

سید حسن قاضی زاده هاشمی در این همایش با اشاره به آمار بین المللی در 10 سال گذشته اظهار داشت : کشورهای که از نظر آمادگی و تجهیزات و ساماندهی دچار مشکل باشند بیشتر آسیب دیده و قربانی‌های زیاد می‌گیرد و کشورهایی که برای روزهای سخت فکر کرده‌اند کمتر آسیب می‌بیند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: 700 هزار کشته در ده سال گذشته و تعداد زیادی گشته و معلول بیانگر آن است که بشر آمادگی مقابله نداشته باشد ممکن است این تلفات افزایش یابد کشورها در جهت پیشگیری و اقدام سریع تجهیزاتی را در نظر گرفتند. 
 
دکتر هاشمی ادامه داد: در ایران نیز سایر دستگاه‌ها و وزارت بهداشت در این خصوص تمهیداتی اندیشیده‌اند، البته وزارت بهداشت قربانی اصلی عوارض  این حوادث است و به گونه‌ای معلول در برابر علتی که یا پیش بینی نشده و یا خوب مدیریت نشده است و عوارض آن به صورت افسردگی، آسیب اجتماعی و یا معلولیت بروز می‌دهد که همچنان گریبانگیر ماست. 
 
وی نقش وزارت بهداشت را در کاهش عوارض موثر خواند و افزود: اورژانس  ما را سر افراز کرده است و امیدوارم در کنار استرسی که مردم در حوادث همگام تماس با اورژانس دارند مانند همیشه حضور نیروهای اورژانس آرامش بخش و پناهی برای آنان باشد و انشاالله در سازماندهی جدید که در قالب سازمان اورژانس کشور خواهد بود، شاهد نقش آفرینی بهتری باشیم. 
 
وزیر بهداشت یادآور شد: شب گذشته در خصوص طرح ساخت بیمارستا‌ن‌های بیش از هزار تخت خواب نشستی داشتیم که یکی از عواملی که روی آن مصر بودیم نبود آمادگی ما برای ارائه خدمت در هنگام حوادث و به خصوص در ساختمان های بلندمرتبه است که به همین دلیل با ساخت بیمارستان های بلندمرتبه مخالفت شد لیکن سبک زندگی در حال تغییر است ولی متاسفانه ما آنچه که باید باشیم نیستیم. 


٠٩:٣٦ - دوشنبه ٦ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٩٦٠٨    /    تعداد نمایش : ١٩٩خروج
گروه های آموزشیدانشگاه علوم بهزیستیمراکز تحقیقاتیمراکز درمانتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved . دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی