جمعه ٢٩ تير ١٣٩٧
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 65066 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
اخبار > رونمایی از سامانه پایش مخاطرات سلامت کشور و چارچوب ملی مدیریت حوادث و بحران ها
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور مقام عالی وزارت و همزمان با سالروز حادثه دلخراس زلزله بم:

رونمایی از سامانه پایش مخاطرات سلامت کشور و چارچوب ملی مدیریت حوادث و بحران ها

با افتتاح پنج پايگاه اورژانس هوايی همزمان يا سالروز زلزله ي بم و هفته ی كاهش خطر حوادث و بلايا، تعداد پايگاههای اورژانس هوايی از ٢١ به ٢٦ پايگاه در كشورافزايش يافت.
همچنین با رونمایی از سامانه پایش مخاطرات کشور  بر اولویت داشتن شناخت خطر در بلایا تاکید شد. 
تجهیز، نوسازی و استانداردسازی۱۲۰اورژانس بیمارستانی/بیمارستان  مهم‌ترین رکن در بحث حوادث و در داخل بیمارستان مهمترین رکن اورژانس است.
دکتر محمد آقاجانی در این همایش اظهار داشت: برای درسترسی به بیمارستان های ایمن، وزارت بهداشت در حال تدوین "استاندارد های ایمن"هست گفت: تا امروز 11 جلد از این استاندارد هابا همکاری معاونت های بهداشت و توسعه تدوین شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ایمنی بیمارستان‌ها و تجهیز اورژانس گفت: تا پایان دولت یازدهم، ۲۴۰۰ دستگاه آمبولانس مدرن به ناوگان اورژانس کشور اضافه می‌شود.

دکتر محمد آقاجانی با بیان اینکه ایران مستعد بلایای طبیعی و غیر طبیعی و کشوری حادثه خیز است، گفت: بر این اساس همواره باید آمادگی مقابله با حوادث را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بیمارستان مهم‌ترین رکن در بحث حوادث است، افزود: باید توجه کرد که در داخل بیمارستان هم مهمترین رکن اورژانس است. بر این اساس ما ۱۲۰ اورژانس بیمارستانی را یا از نو بنا می‌کنیم یا توسعه و مقاوم سازی و استانداردسازی آنها را انجام می‌دهیم. همچنین استانداردسازی بیش از ۳۰۰ بخش نیز در دست اقدام است.


٠٩:٢٦ - دوشنبه ٦ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٩٦٠٧    /    تعداد نمایش : ١٦٣خروج
گروه های آموزشیدانشگاه علوم بهزیستیمراکز تحقیقاتیمراکز درمانتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved . دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی