سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 43603 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > برگزاری دومین جلسه کمیته های علمی و اجرایی کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین جلسه کمیته های علمی و اجرایی کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا

با حضور مسوولان علمی و اجرایی، اساتید و دانشجویان دکتری سلامت در حوادث و بلایا که از دانشگاههای علوم پزشکی کشور گرد هم آمدند، دومین جلسه کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا در روز دوشنبه مورخ 16 مهرماه 1397، در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

در این جلسه که با سخنرانی دکتر حمید رضا خانکه، دبیر علمی کنگره و مدیر گروه و رییس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آغاز شد، تعدادی از نمایندگان و مسوولان سازمانهای مرتبط از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بسیج جامعه پزشکی و هلال احمر نیز حضور داشتند و برای انجام همکاری تنگاتنگ به منظور هرچه پربار تر برگزارشدن این کنگره قول مساعد دادند. همچنین دبیر هر یک از کمیته ها و کارگروههای علمی در حوزه های مختلف از جمله سلامت همگانی و ایمنی؛ امداد و نجات؛ سلامت روانی-اجتماعی؛ حوادث ترافیکی؛ تاب آوری و توسعه پایدار؛ پدافند غیر عامل؛ کودک و نوجوان و ... به ارائه گزارش عملکرد خود طی ماههای اخیر پرداختند و محورهای تخصصی مشخص شده در هر موضوع را با در نظر گرفتن شعار کنگره یعنی حاکمیت خطر، به منظور اصلاح و تصویب به اشتراک گذاشتند. در ادامه، با توجه به اینکه این کنگره در سطح بین المللی مورد استقبال قرار گرفته است، با حضور و همفکری نماینده معاونت امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به منظور فراهم ساختن شرایط حضور مخاطبان خارجی در این رویداد دوسالانه علمی راهکارهای جدیدی مورد بحث قرار گرفت.

شایان ذکر است تهیه بسته شیوه نامه برگزاری کنگره بین المللی به عنوان یکی از محصولات نهمین کنگره سلامت در حوادث و بلایا همزمان با پیشبرد امور تهیه و تدوین خواهد شد و نیز با توجه به ابعاد اخلاقی قابل توجه در حوادث و بلایا، برای اولین بار از حضور متخصصین اخلاق پزشکی در تیم های علمی و اجرایی بهره گرفته خواهد شد.

 


٠٨:٠٣ - سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٨١٩    /    تعداد نمایش : ٢٥خروج
گروه های آموزشیدانشگاه علوم بهزیستیمراکز تحقیقاتیمراکز درمانتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved . دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی